Vitajte na mojom webe



Čo skrýva kapota?

Pod kapotou drieme motor s označením RB26DETT, čo je najsilnejší motor v Skyline. Skratka znamená toto: RB = Závodné úprava, 26 = 2.6 litra, DE = dvojitá vačky, Elektonické vstrekovanie paliva, TT = dvojité turbo. Obsah činí 2.6 litra, výkon je 280 k pri 6800ot./min. (obmedzenia v Japonsku) a krútiaci moment je 353Nm už pri 4400ot/min. Zrýchlenie z 0-100km / h je za 5.2s. Maximálna rychlsot je do 300km / h. Kompresný pomer je 8:5. Pohon zajištujou všetky 4 kolesá, ktoré majú rozmery 245/40ZR18 a sú rovnaké vpredu aj vzadu. Prevodovka je šesťstupňová manuálna. Novinkou, ktorá pribudla v označenie R34 je multifunkčný displej, ktorý je usadený na palubnej doske. Monitor ukazuje dáta o motore, štatistické údaje o vozidle, tlak v turbe. Ďalej ukazuje teplotu oleja a vody atď

Design

Tomuto skvelému autu, ktorý disponuje výkonom i krútiacim momentom nie je čo vyknout. Vyrába sa 3 alebo 5 dveřové. Osobne sa mi páči třídvéřová verzia, vyzerá sportvoněji ako "hatchbackov". Svetlomety zamračené, a pripravené posvítit na rýchlu cestu. Dvojica zadných okrúhlych svetiel patrí do histórie značky Nissan Skyline. Zadné krídlo slúži nielen esteticky, ale vytvára potrebný tlak na zadnú nápravu.
 
Interiér

K športovým autám ako je Nissan Skyline GTR-R34 patrí športové tvarované sedáky, ovládacie tlačidlá usporiadané na dosah vodiča av neposlednom rade multifunkčný displej. Do vozidla sa zmestia štyri osoby. Športové hlinené protišmykové pedále svedčí o ponuke niekoľkých stoviek koní pod kapotou. Celý interiér je ladený do čierna. Radiaca páka spoločne s ruřní brzo sjou v stredovom paneli inklinujú viac k vodičovi, pre lepšiu manipuláciu pri rýchlej jazde.

Osbně si myslím, že tento Nissan Skyline GTR-R34 urobil dojem aj na veľa ďalších ľudí ako na mňa. Dalo by sa povedať, že dotoho auta som v podstate blázon. Mať potrebné finančné prostriedky, tak stojím frontu pri dverách, a ak by sa naskytla možnosť sa zviesť vtomto japonskom elegán, neváhal by som ani stotinu sekundy a už by som sedel a pripravený k jazde. Keďže žijem v ČR kde tento japonský pretekár nie je na každom rohu, tak po prejdení okolo mňa by ma určite chytil infarkt:).

Z rôznych európskych bazárov je možne kúpiť Nissan Skyline GTR-R34 už do jedného milióna korún, ale zaleží aj na označenie. Ak ste ochotní čakať dlhšiu dobu a poplatit pár poplatkov, je možné si doviezť Skyline i domáceho prostredia, teda Japonska. Z bazárov sa dajú kúpiť do + 4 000 000 japonských jenov (JPY) čo je v prepočte cca 625 000 Sk.

Motory RB26DETT znesú aj výkon cez 1340 hp! čo je obrovská rezerva oproti kľudným 280 koní. Preto sa niektorí špecializovaní upravcovi zaoberajú jeho úpravou. Najznámejší firmou je asi NISMO, ktoré profesionálne upravilo hneď niekoľko Skyline a predávala sa. Výkon bol 500koní, malo vylepšené všetko u podvozku. POkud by ste rýchlo zabrzdil, mohli by ste očakávať preťaženie až 2G.

 
 

Anketa

Páči sa Vám naša stránka ?

1-Výborná (119)
73%

2-Chválitebná (15)
9%

3-Dobrá (8)
5%

4-Dostatočná (11)
7%

5-Nedostatočná (11)
7%

Celkový počet hlasov: 164

Anketa

Páči sa Vám Nissan Skyline ?

Ano (131)
95%

Nie (7)
5%

Celkový počet hlasov: 138

Anketa

Aké auto si vyberiete?

Nissan 350Z Fairlady (13)
2%

Nissan Silvia S15 (13)
2%

Nissan Skyline GT-R 34 (103)
14%

Mazda RX-8 (6)
1%

Mazda RX-7 (566)
78%

Mitsubishi Lancer Evolution IX (12)
2%

Mitsubishi Lancer Evolution X (5)
1%

Honda Civic (7)
1%

Celkový počet hlasov: 725